693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Szkolenie z komórek macierzystych

Szkolenie z komórek macierzystych

Szkolenie z komórek macierzystych – kurs dla lekarzy z aktywnym PWZ

Celem kursu jest zaznajomienie uczestników z zagadnieniami medycyny regeneracyjnej i pogłębienie wiedzy o komórkach macierzystych.

Zadaniem kursu jest również pogłębienie wiedzy z zakresu zagadnień pokrewnych z medycyną regeneracyjną, wykorzystania PRP i komórek macierzystych w leczeniu wielu schorzeń.

Komórki macierzyste szkolenie jest przeznaczone dla lekarzy medycyny estetycznej i nie tylko.

Także dla tych lekarzy, którzy chcą wprowadzić do oferty swojego gabinetu nowoczesne i unikalne zabiegi przeciwstarzeniowe. Kurs z komórek macierzystych jest dedykowany lekarzom, mającym doświadczenie w zabiegach wolumetrycznych i posługiwaniu się kaniulami.

Zabiegi przeszczepu komórek tłuszczowych są przeznaczone dla pacjentów, poszukujących nowości oraz zabiegów bazujących na metodach naturalnych.

Zabiegi z wykorzystaniem nano fat zawierającego komórki macierzyste pozwalają na oczekiwań u pacjentów zarówno potrzeby redukcji tkanki tłuszczowej (przy okazji można zredukować oponkę), jak i działania przeciwstarzeniowego, regeneracyjnego, leczniczego (np. w przypadku leczenia łysienia lub blizn potrądzikowych).

Wskazanie do zabiegu z użyciem komórek macierzystych:

 1. wypadanie włosów – także łysienie androgenowe
 2. trudne w gojeniu blizny, także pooparzeniowe
 3. blizny potrądzikowe
 4. wiotczenie skóry – twarz, szyja, dekolt
 5. odmładzanie dłoni

Program szkolenia z komórek macierzystych obejmuje:

 1. Podstawy teoretyczne dotyczące pobierania nano fat i uzyskiwania komórek macierzystych
 2. Kwalifikację do zabiegu
 3. Przeciwwskazania do zabiegu
 4. Przygotowanie narzędzi – jednorazowy zestaw do komórek macierzystych
 5. Protokoły zabiegowe w różnych wskazaniach
 6. Zastosowanie jednoczesne PRP
 7. Ćwiczenia praktyczne na modelkach / modelach
 8. Certyfikat uczestnictwa
 9. Wsparcie trenera po szkoleniu

Kurs z komórek macierzystych odbywa się w małych kameralnych grupach 4 – 5 lekarzy

Zapewniamy modelki, istnieje możliwość zaproszenia własnej modelki

Dlaczego warto?

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to pierwotne komórki organizmu ludzkiego, z których utworzone są wszystkie struktury organizmu. Bardzo dużą ich ilość znajdujemy w tkance tłuszczowe, około 1000 x więcej niż w szpiku kostnym w przeliczeniu na 1 cm3.

Mają dwie niezwykłe cechy:

Powyższe cechy pozwalają stosować komórki macierzyste w leczeniu wielu schorzeń, w których możliwość uzyskania nowych, zdrowych komórek jest podstawą efektu terapeutycznego.

Wyjątkowość leczenia komórkami macierzystymi polega na tym, że po wszczepieniu do leczonego obszaru (np. blizna, wiotka skóra) potrafią rozpoznać, które tkanki są uszkodzone, naprawić je i nie zostać przy tym odrzucone – pochodzą organizmu pacjenta.

Cały zabieg z użyciem komórek macierzystych można wykonać w warunkach małego gabinetu zabiegowego. Ze względu na bardzo ważny wymóg zachowania sterylności zaleca się stosowania jednorazowego zestawu do przeszczepu.

Aseptyka jest bardzo ważna, jeśli po zabiegu w miejscu wszczepienia komórek macierzystych nastąpi stan zapalny, efekt zabiegu będzie bardzo słaby. Bardzo ważne aby pierwszy etap zabiegu – liposukcja – był wykonany w sposób mało inwazyjny.

Komórki Macierzyste Szkolenie organizuje dystrybutor jednorazowych zestawów Aesthetic Concept

logo AC

Aesthetic Concept