693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Rekonwalescencja po liposukcji strzykawkowej

Rekonwalescencja po liposukcji strzykawkowej

Rekonwalescencja po liposukcji strzykawkowej

Liposukcja strzykawkowa to skuteczna metoda odsysania tłuszczu. Dowiedzmy się, jak wygląda rekonwalescencja po tym zabiegu wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej.

Czym jest liposukcja strzykawkowa i kiedy się ją wykonuje?

Liposukcja strzykawkowa to zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej, którego celem jest poprawa sylwetki pacjenta lub redukcja pojedynczych poduszek tłuszczowych. Liposukcja strzykawkowa to jedna z metoda wyszczuplania i modelowania sylwetki.

Liposukcja małoinwazyjna jest to metodą przeznaczoną dla osób z niewielkimi depozytami tłuszczowymi. Jest szczególnie rekomendowana dla pacjentów z podwójnym podbródkiem czy też chomikami na twarzy.

Idealnie sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej klatki piersiowej, brzucha, pleców, bioder, pośladków, ramion czy okolicy kolan. Zabieg liposukcji – czyli odsysania tłuszczu, rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz dokonuje mapingu – czyli rysuje na ciele punkty, które będzie poddawał odsysaniu tłuszczu.

Kolejnym krokiem zabiegu odsysania tłuszczu jest dezynfekcja. Następnie lekarz nacina skórę i ostrzykuje ją roztworem znieczulającym – pacjent nie odczuwa bólu i czuje się komfortowo podczas całej procedury.

Następnie lekarz za pomocą kaniuli i specjalnej strzykawki z podciśnieniem dokonuje odsysania tłuszczu. Dzięki tej metodzie lekarz może kontrolować siłę ssania, dlatego zabieg jest nieinwazyjny i skuteczny oraz nie wymaga hospitalizacji.

Rekonwalescencja po liposukcji strzykawkowej w gabinecie medycyny estetycznej

Okres rekonwalescencji po liposukcji zależy od indywidualnych wskazań pacjenta. Stosowanie się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej pozwala na szybszy powrót do zdrowia i codziennych aktywności zawodowych czy towarzyskich. Rekonwalescencja polega na noszeniu odzieży uciskowej, której zadaniem jest poprawa krążenia krwi, co przekłada się na lepsze natlenienie organizmu.

Odzież uciskowa po liposukcji przyspiesza znacznie rekonwalescencję, prowadząc do minimalizacji obrzęków i siniaków, które są zupełnie naturalne. Ubrania kompresyjne sprawiają, że ewentualny ból szybko ustępuje. Noszenie odzieży uciskowej po liposukcji ogranicza ryzyko zakażeń i wpływa na elastyczność skóry, wzmacniając efekt zabiegu. Odzież uciskowa powinna być noszona przez pacjenta przez 3 tygodnie.

Drugim z zaleceń przyspieszającym rekonwalescencję jest poddawanie się drenażom limfatycznym. Drenaż limfatyczny to masaż, który ma na celu pobudzenie limfy.

Stosuje się go po liposukcji w celu minimalizacji ryzyka zbierania się płynu oraz powstania zwłóknień i patologicznych zrostów w obszarze zabiegowym. Zwiększenie przepływu krwi prowadzi do dotlenienia tkanek i poprawy metabolizmu w organizmie pacjenta.

Drenaż limfatyczny wykonywany w naszym gabinecie medycyny estetycznej zmniejsza dolegliwości bólowe i wspomaga efekt zabiegu liposukcji. Elementem rehabilitacji po zabiegu jest picie dużej ilości wody, unikanie forsowania się i aktywności fizycznej przez okres rekonwalescencji (można postawić na wolne spacery). Od razu po zabiegu liposukcja Poznań, nie można dotykać obszaru zabiegowego przez około 6 godzin oraz należy uważać na niego przez tydzień.

Pacjent przez 12 godzin od procedury nie powinien używać szorstkich ręczników. Zabronione jest picie alkoholu przez 12 godzin od wykonania procedury medycznej. Pacjent po zabiegu liposukcji powinien pozostać w domu przez 7 dni. Nie można się opalać przez okres od kilku tygodni do pół roku od wykonania zabiegu liposukcji.

Zapraszamy lekarzy na szkolenie z liposukcji strzykawkowej

Piśmiennictwo

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.