693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Podwójny podbródek

Podwójny podbródek

Podwójny podbródek

Skąd się bierze podwójny podbródek?

Przyczyna powstawania podwójnego podbródka może być bardzo prozaiczna. Niejednokrotnie wynika ono nie tyle z otyłości czy procesów starzenia się skóry, ale ze zwyczajnego niezachowywania prawidłowej postawy. Jednakże główną przyczyną powstawania tej niedoskonałości jest otyłość.

Podwójny podbródek – liposukcja strzykawkowa

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Body Jet jest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywaniu nowego rodzaju liposukcji, które w swoim działaniu zamiast traumatyzującej tkanki próżni wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem do oddzielania i wypłukiwania komórek tłuszczowych.

Strumień ten jest ukierunkowany, aplikowany w pulsacyjny sposób, dzięki czemu pozwala na atraumatyzujące oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej. Jego siła jest porównywalna z siłą silnego strumienia prysznicowego, co umożliwia dokładną separację adipocytów i uniknięcie uszkodzenia naczyń krwionośnych, włókien nerwowych oraz innych tkanek otaczających.

Dodatek adrenaliny do roztworu wypłukującego działa wazokonstrykcyjnie, to znaczy powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zawartość krwi i innych płynów ustrojowych w usuwanej tkance tłuszczowej. Dla porównania – zawartość krwi w produkcie ubocznym zabiegu urządzeniem Body Jet wynosi 1-3%, podczas gdy
w produkcie uzyskanym drogą klasycznej liposukcji to aż 40%.

N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków wykorzystuje innowacyjną belgijską technologię. Specjalna głowica wprowadzana w tkanki za pomocą sprężonego powietrza wprawia kaniulę w tak zwany ruch nutacyjny. Polega on na wykonywaniu drgań w trzech płaszczyznach. Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz.

Poruszająca się kaniula generuje wytwarzanie infradźwięków, które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych. Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne. Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy.

Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych takich jak powstawanie krwiaków czy obrzęków. Ponadto dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Liposukcja strzykawkowa jako dedykowana do usuwania podwójnego podbródka

Liposukcja strzykawkowa, czyli inaczej lipoplastyka, stosowana jest w medycynie estetycznej jako bardzo skuteczna metoda modelowania ciała, a w szczególności twarzy. Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem metody podciśnieniowej przy pomocy specjalnej kaniuli oraz strzykawki.

Dzięki temu, że usuwana naraz objętość tkanki tłuszczowej jest niewielka, ograniczona pojemnością strzykawki, metoda ta umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę zarówno objętości usuwanej tkanki, jak i siły ssania. Dlatego też jest to metoda perfekcyjna do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z tak zwanych trudnych okolicy, takich jak okolica twarzy, czy podbródek.

Niewątpliwym atutem lipolizy strzykawkowej jest dużo mniejsza urazowość dla tkanek okolicy poddawanej tej procedurze. Dzięki niewielkiej ilości usuwanej tkanki tłuszczowej oraz niewielkiemu obszarowi zabiegowemu, procedura lipoplastyki nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego ani sedacji, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa zabiegu.

Usunięcie podbródka liposukcją strzykawkową jest bardzo skuteczne

W pierwszym etapie zabiegu lekarz ostrzykuje okolicę poddawaną zabiegowi roztworem środka znieczulającego miejscowo ze środkiem obkurczającym naczynia krwionośne, którego zadaniem jest zapewnienie jak najdłuższego utrzymywania się preparatu w tkance.

Ponadto, roztwór dzięki swojej objętości powoduje rozrywanie i miejscowe niszczenie tkanki tłuszczowej. Następnie, po ok. 30 minutach w skórze wykonywane są otwory o średnicy około 2mm, przez które, przy pomocy specjalnej kaniuli oraz przymocowanej do niej strzykawki, usuwana jest tkanka tłuszczowa. Sama procedura nie wymaga żadnej hospitalizacji ani obserwacji, i bezpośrednio po jej przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności.

Najczęściej już jednorazowe wykonanie zabiegu pozwala na osiągnięcie pożądanego rezultatu. Pierwsze efekty widoczne są praktycznie od razu po zabiegu, jednak, żeby zaobserwować pełny efekt, trzeba poczekać kilka tygodni.

Ten rezultat z założenia jest trwały, jednakże oczywiście wszystko zależy od diety i aktywności fizycznej, które mogą wpływać na ponowne odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach niepożądanych.

Najskuteczniejszy zabieg usunięcia podwójnego podbródka to liposukcja strzykawkowa.