693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Odsysanie tłuszczu z podbródka – szkolenie dla lekarzy

Odsysanie tłuszczu z podbródka – szkolenie dla lekarzy

Odsysanie tłuszczu z podbródka – szkolenie dla lekarzy

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej polegające na odsysanie tłuszczu z podbródka cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pacjent dzięki temu ma szansę na uzyskanie lepszego samopoczucia oraz atrakcyjniejszego, młodszego wyglądu. Dowiedz się, jakie metody odsysania tłuszczu z podbródka zdobywają obecnie popularność.

Czym jest podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to miejscowo gromadząca się tkanka tłuszczowa. Warto wiedzieć, że problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wśród uwarunkowań do powstawania podwójnego podbródka można wymienić:

Wraz z wiekiem skóra traci na jędrności, przez co można zaobserwować jej wiotkość oraz pojawianie fałd czy bruzd. Niedobór kolagenu i elastyny sprawia, że tkanka na twarzy oraz szyi nie jest napięta. W efekcie u pacjenta pojawia się podwójny podbródek. Należy pamiętać, że na proces starzenia się skóry mają wpływ nie tylko czynniki naturalne, ale również genetyczne czy prowadzony styl życia lub nieprawidłowa pielęgnacja.

U niektórych osób można zaobserwować budowę ciała predysponującą do pojawienia się podwójnego podbródka. Na wystąpienie tego zjawiska szczególnie narażeni są Ci, którzy mają krótką szyję czy cofniętą dolną szczękę i słabo zarysowaną żuchwę. 

Kolejnym czynnikiem, który zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się podwójnego podbródka, jest nadwaga. Warto jednak wiedzieć, że to zjawisko występuje również u osób z prawidłową masą ciała z tendencją do gromadzenia się tkanki tłuszczowej na twarzy czy szyi.

Podwójny podbródek często towarzyszy wadom postawy ciała. 

Można wyróżnić wiele czynników, które mają wpływ na pojawienie się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Podwójny podbródek powoduje efekt wizualnie starszej twarzy oraz optycznie dodaje kilogramów, co wpływa negatywnie na poczucie własnej wartości. Dlatego wiele osób skarżących się na ten problem decyduje się na zabieg miejscowego odsysania tłuszczu w gabinecie medycyny estetycznej. 

Szkolenia dla lekarzy medycyny estetycznej – podwójny podbródek

Jeszcze do niedawna główną metodą stosowaną w celu usunięcia podwójnego podbródka była chirurgiczna liposukcja. Choć taki zabieg daje zadowalające efekty, to wielu pacjentów obawia się ewentualnych powikłań. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się nieinwazyjne sposoby na usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Liposukcja strzykawkowa – Poznań

Liposukcja strzykawkowa to małoinwazyjna metoda odsysania nadmiaru tłuszczu. Nagromadzona miejscowa tkanka jest usuwana, poprzez wykorzystanie kaniuli do liposukcji, która działa na zasadach zjawiska próżni. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji, a efekty są widoczne od razu.

Liposukcję strzykawkową można stosować nie tylko przy odsysaniu tłuszczu z podbródka, ale także policzków, bioder czy brzucha. W połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnym stylem życia zabieg ten daje atrakcyjne rezultaty, a przy tym trwa około 30 minut i powoduje znacznie mniej urazów, niż tradycyjna chirurgiczna liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna i NIL – bezoperacyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Oprócz liposukcji strzykawkowej wśród bezoperacyjnych metod pozwalających na redukcję podwójnego podbródka wymienia się lipolizę iniekcyjną oraz NIL. Ta pierwsza jest skuteczna przy niewielkiej ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Lekarz wstrzykuje w obszar zabiegowy substancję powodujące rozpad komórek tłuszczowych.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta może być wymagane powtórzenie lipolizy iniekcyjnej podbródka, w kilkutygodniowych odstępach czasu. Natomiast lipoliza NIL, zwana również ultradźwiękową wykorzystuje zjawisko kawitacji. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a urządzenie emitujące ultradźwięki stymuluje rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg powoduje dyskomfort, dlatego jest przeprowadzany pod działaniem narkozy.

Zapraszamy na szkolenia dla lekarzy medycyny estetycznej z liposukcji strzykawkowej, pozwalającej na bezoperacyjne odessanie tłuszczu z podwójnego podbródka oraz innych obszarów!

Piśmiennictwo

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

A.Kroma, D.Sobkowska, E. Pelant, I. Micek, M.Urbańska, S.Kuczyński, J.Gornowicz-Porowska, Ocena przydatności innowacyjnych technologii aparaturowych w nieinwazyjnej redukcji podwójnego podbródka, Poznań 2020.