693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Odsysanie podbródka

Odsysanie podbródka

Odsysanie podbródka

Skąd się bierze podwójny podbródek?

Przyczyna powstawania podwójnego podbródka może być bardzo prozaiczna. Niejednokrotnie wynika ono nie tyle z otyłości czy procesów starzenia się skóry, ale ze zwyczajnego niezachowywania prawidłowej postawy. Jednakże główną przyczyną powstawania tej niedoskonałości jest otyłość.

Czym jest i na czym polega odsysanie tłuszczu?

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Odsysanie podbródka – Liposukcja strzykawkowa

Odsysanie podbródka najczęściej jest wykonywane metodą małoinwazyjną, która się nazywa liposukcja strzykawkowa. Lekarz wprowadza pod skórę płyn znieczulający a następnie odsysa kaniulą podłączoną do strzykawki. Strzykawka wytwarza podciśnienie, dzięki czemu tłuszcz kaniulą wędruje do strzykawki i następuje odsysanie tłuszczu. Liposukcja strzykawkowa jest nazywana liposukcją małoinwazyjną. Jest bardzo bezpieczna i pozwala na precyzyjne odessanie małych objętości tłuszczu.

Body Jet

Body Jet jest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywaniu nowego rodzaju liposukcji, które w swoim działaniu zamiast traumatyzującej tkanki próżni wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem do oddzielania i wypłukiwania komórek tłuszczowych. Strumień ten jest ukierunkowany, aplikowany w pulsacyjny sposób, dzięki czemu pozwala na atraumatyzujące oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej.

Jego siła jest porównywalna z siłą silnego strumienia prysznicowego, co umożliwia dokładną separację adipocytów i uniknięcie uszkodzenia naczyń krwionośnych, włókien nerwowych oraz innych tkanek otaczających. Dodatek adrenaliny do roztworu wypłukującego działa wazokonstrykcyjnie, to znaczy powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych.

Dzięki temu znacznie zmniejsza się zawartość krwi i innych płynów ustrojowych w usuwanej tkance tłuszczowej. Dla porównania – zawartość krwi w produkcie ubocznym zabiegu urządzeniem Body Jet wynosi 1-3%, podczas gdy
w produkcie uzyskanym drogą klasycznej liposukcji to aż 40%.

W nasiękowym znieczuleniu miejscowym, przez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza specjalną kaniulę w tkankę tłuszczową podbródka. Za pomocą urządzenia,
w sposób pulsacyjny aplikowany jest pod ciśnieniem wachlarzowaty strumień specjalnego roztworu. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu oraz płynnym i delikatnym ruchom ręki operatora, komórki tłuszczowe w sposób bezurazowy są oddzielane od otaczających tkanek.

Powstała mieszanina roztworu i oddzielonej tkanki tłuszczowej jest odsysana przy pomocy tej samej kaniuli. W czasie kilku godzin lub dni bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnych opatrunków chłonnych oraz odzieży uciskowej, co dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem ewentualnych obrzęków i krwiaków. Zdecydowanym atutem Body Jet jest to, iż pacjent nie wymaga hospitalizacji i praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu może wracać do domu. Nie wymaga także dalszej opieki i w zasadzie od razu może wracać do normalnego funkcjonowania.

Odsysanie podbródka – N.I.L.

N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków wykorzystuje innowacyjną belgijską technologię. Specjalna głowica wprowadzana w tkanki za pomocą sprężonego powietrza wprawia kaniulę w tak zwany ruch nutacyjny. Polega on na wykonywaniu drgań w trzech płaszczyznach. Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz.

Poruszająca się kaniula generuje wytwarzanie infradźwięków, które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych. Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne.

Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych takich jak powstawanie krwiaków czy obrzęków. Ponadto dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w nasiękowym znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz wykonuje w skórze podbródka kilka nacięć o wymiarze około 3-4mm, przez które w tkankę tłuszczową wprowadzana jest kaniula i głowica. Głowica wprawia kaniulę w ruch nutacyjny, dzięki czemu emitowane są infradźwięki. Pozyskana w ten sposób nieuszkodzona tkanka tłuszczowa jest odsysana przy użyciu kaniuli.

W ten sposób uzyskuje się miejscowe usunięcie nadmiaru tłuszczu, jak również wygładzenie skóry. Właściwe przygotowanie do zabiegu jest bardzo istotne dla dodatkowego podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Obejmuje ono profilaktykę przeciwzakrzepową oraz antybiotykową. Po zabiegu stosowana jest specjalna odzież uciskowa zapobiegająca tworzeniu się obrzęków.

Umożliwia ona także szybkie i niewidoczne gojenie się ran po wprowadzonych kaniulach. Okolica podbródka przez pierwsze 2-3 dni może być nieznacznie bolesna uciskowo. Pełen efekt widoczny jest zazwyczaj maksymalnie po upływie miesiąca od zabiegu, jednakże dokładny czas jest uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami. Należy pamiętać, że żadna liposukcja nie jest metodą odchudzającą, a jedynie sposobem modelowania sylwetki i nie zastąpi modyfikacji trybu życia

Odsysanie podbródka to często wykonywany zabieg.