693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja 

W artykule skupimy się na omówieniu szczegółów zabiegów liposukcji strzykawkowej, które pozwalają na nieinwazyjne i skuteczne odsysanie tłuszczu w klinice medycyny estetycznej Poznań.

Liposukcja co to jest?

Jest to zabieg odsysania tłuszczu, który wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej. Jest to zabieg dedykowany pacjentom z depozytami tłuszczu, którzy nie mogą sobie samodzielnie poradzić z modelowaniem sylwetki. Liposukcję wykonuje się też u kobiet po ciąży czy u osób z lekką nadwagą.

Liposukcja Poznań nie jest metodą leczenia otyłości. Tradycyjna liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu za pośrednictwem kaniuli podłączonych do urządzenia, które generują podciśnienie i odsysają tłuszcz. Lekarz medycyny estetycznej umieszcza kaniule pod skórą pacjenta, nacinając ją. Istnieją różne rodzaje liposukcji: strzykawkowa, NIL, laserowa czy ultradźwiękowa (kawitacyjna).

Liposukcja strzykawkowa co to jest i na czym polega?

Ten rodzaj liposukcji wykonuje się za pomocą specjalnej kaniuli i strzykawki z podciśnieniem, które zapewniają kontrolę nad siłą ssania. Ta metoda liposukcji jest przeznaczona dla pacjentów z niewielkimi depozytami tłuszczu i jest to alternatywa do bardziej inwazyjnej klasycznej liposukcji.

Metoda ta jest mniej inwazyjna także dzięki wykorzystaniu mniejszej kaniuli. Wskazaniem do zabiegu jest chęć modelowania ciała, usunięcie chomików na twarzy, podwójnego podbródka czy depozytów tłuszczowych z okolic brzucha, talii, ramion czy pośladków. 

Przebieg zabiegu liposukcji strzykawkowej

Zabieg liposukcji w gabinecie medycyny estetycznej rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Po odrzuceniu przeciwwskazań, lekarz przystępuje do wykonania procedury. Nacina on skórę, umieszczając w niej kaniulę, przez którą podaje się roztwór ze środkiem znieczulającym. Otwory są małe i mają zwykle 2 mm. Prowadzi to do obkurczania naczyń krwionośnych.

Kolejnym etapem zabiegu jest odsysanie tłuszczu za pomocą kaniuli, podczas którego używa się podciśnienie dzięki wykorzystaniu specjalnej strzykawki. Do liposukcji używa się zestawy z kaniulą i strzykawkami z podciśnieniem, które umożliwiają kontrolę siły ssania.

Pacjent od razu po zabiegu odsysania tłuszczu może zaobserwować pierwsze efekty. Na pełne efekty trzeba poczekać od 1 do 3 miesięcy. Efekty zabiegu są długotrwałe, ale pacjent musi dbać o linię za sprawą zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych.

Liposukcja NIL

Liposukcja NIL (inaczej liposukcja infradźwiękowa) wykorzystuje infradźwięki, czyli fale o bardzo niskiej częstotliwości, które wykorzystuje się do oddzielania tkanek bez ich uszkadzania. Liposukcja NIL, czyli odsysanie tłuszczu Poznań opiera się na wykorzystaniu urządzenia ze specjalną głowicą, która podłączona jest do kaniuli i wprowadza ją w nutacyjny ruch.

Głowica wykonuje ruchy 3D, co umożliwia łagodne i nieinwazyjne rozbijanie tłuszczu sprawiając, że materiał lipidowy przybiera postać emulsji i może być precyzyjnie i bezpiecznie odessany. Podczas procedury wykonywanej w klinice medycyny estetycznej Poznań pozyskany tłuszcz może zostać ponownie wykorzystany podczas tego samego zabiegu np. do wypełniania policzków czy ust.

Lekarze doceniają liposukcję NIL za nieinwazyjność i niskie ryzyko powikłań. Liposukcja infradźwiękowa jest przeznaczona do modelowania i usuwania tłuszczu z trudno dostępnych miejsc, do jakich z pewnością możemy zaliczyć obszar twarzy, podbródka, szyi, bioder lub pośladków.

Technologia NIL umożliwia odsysanie nawet 2 razy więcej tłuszczu niż przy innych metodach, dlatego warto rozważyć ten rodzaj liposukcji podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Przebieg zabiegu liposukcji infradźwiękowej w klinice medycyny estetycznej Poznań

Po konsultacji lekarskiej i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz może rozpocząć liposukcję Poznań. Procedura zaczyna się od wykonania nasiękowego znieczulenia miejscowego i wykonaniu serii nacięć o wielkości 3-4mm, przez które wprowadza się kaniulę z głowicą emitującą infradźwięki.

Warto zaznaczyć, że kaniule są napędzane sprężonym powietrzem, osiągając ruch 3 D, co przekłada się na poprawę szybkości zabiegu.

Podczas liposukcji NIL lekarz z udziałem urządzenia odseparowuje tkankę tłuszczową od pozostałych tkanek bez ich uszkadzania, a następnie doprowadza do przeobrażenia jej w emulsję. Następnie odsysa tkankę tłuszczową za pomocą precyzyjnej kaniuli, co prowadzi do odsysania tłuszczu i efektywnego modelowania ciała.

Podczas jednego zabiegu liposukcji można odessać do 3 litrów tłuszczu. Obszar zabiegowy po wykonaniu zabiegu zabezpieczany jest szwami chirurgicznymi. Liposukcja NIL w gabinecie medycyny estetycznej trwa od 1 do 3 godzin.

Rekonwalescencja jest krótka, a pacjent szybko może wrócić do aktywności zawodowej czy towarzyskiej. Po liposukcji NIL pacjent powinien nosić odzież uciskową, która przeciwdziała obrzękom i przyspiesza gojenie ran po nacięciach.

Efekty zabiegu w postaci wysmuklenia sylwetki, wymodelowania wybranych partii ciała, poprawy proporcji widoczne są po trzech miesiącach, choć pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu.