693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Liposukcja strzykawkowa

Liposukcja strzykawkowa

Liposukcja strzykawkowa podbródka – odsysanie tłuszczu z podbródka (chomiki, podwójny podbródek)

Czym jest i na czym polega liposukcja – opinie?

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Istotna jest też odpowiednia kaniula do liposukcji.

Liposukcja strzykawkowa podbródka efekty – są widoczne zaraz po zabiegu

Jest to metoda małoinwazyjna, odbywająca się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu można udać się do domu i normalnie funkcjonować. Przez tydzień nosi się opaskę uciskową. W miejscu odsysanym może powstać niewielki obrzęk i siniaczki.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów. Liposukcja efekty – przy minimalnej inwazyjności, efekty są bardzo dobre.

Czym jest liposukcja strzykawkowa podbródka lub innych okolic?

Liposukcja strzykawkowa brzucha (liposukcja małoinwazyjna), czyli inaczej lipoplastyka (odsysanie tłuszczu z  podbródka i chomików), stosowana jest w medycynie estetycznej jako bardzo skuteczna metoda modelowania ciała, a w szczególności twarzy.

Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem metody podciśnieniowej przy pomocy specjalnej kaniuli do liposukcji strzykawkowej oraz strzykawki.

Dzięki temu, że usuwana naraz objętość tkanki tłuszczowej jest niewielka, ograniczona pojemnością strzykawki, metoda ta umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę zarówno objętości usuwanej tkanki, jak i siły ssania. Dlatego też jest to metoda perfekcyjna do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z tak zwanych trudnych okolicy, takich jak okolica twarzy, czy podbródek.

Niewątpliwym atutem liposukcji strzykawkowej brzucha jest dużo mniejsza urazowość dla tkanek okolicy poddawanej tej procedurze. Dzięki niewielkiej ilości usuwanej tkanki tłuszczowej oraz niewielkiemu obszarowi zabiegowemu, procedura lipoplastyki nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego ani sedacji, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa zabiegu.

Jak wygląda liposukcja strzykawkowa podbródka lub bioder ?

         W pierwszym etapie zabiegu lekarz ostrzykuje okolicę poddawaną zabiegowi roztworem środka znieczulającego miejscowo ze środkiem obkurczającym naczynia krwionośne, którego zadaniem jest zapewnienie jak najdłuższego utrzymywania się preparatu w tkance.

Ponadto, roztwór dzięki swojej objętości powoduje rozrywanie i miejscowe niszczenie tkanki tłuszczowej. Następnie, po ok. 30 minutach w skórze wykonywane są otwory o średnicy około 2mm, przez które, przy pomocy specjalnej kaniuli do liposukcji oraz przymocowanej do niej strzykawki, usuwana jest tkanka tłuszczowa.

Sama procedura nie wymaga żadnej hospitalizacji ani obserwacji, i bezpośrednio po jej przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności. Najczęściej już jednorazowe wykonanie zabiegu pozwala na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Pierwsze efekty widoczne są praktycznie od razu po zabiegu liposukcji strzykowakowej, jednak żeby zaobserwować pełny efekt, trzeba poczekać kilka tygodni.

Ten rezultat z założenia jest trwały, jednakże oczywiście wszystko zależy od diety i aktywności fizycznej, które mogą wpływać na ponowne odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach niepożądanych.

Jest to najskuteczniejszy zabieg usunięcia drugiego podbródka

U kogo wskazana jest liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja strzykawkowa brzucha to zabieg modelujący sylwetkę poprzez lokalne usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ciała, gdzie zastosowanie innych metod jest technicznie trudne, takich jak okolica twarzy, czy też podbródka – usuwanie podwójnego podbródka.

Poza modelowaniem sylwetki poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, liposukcja strzykawkowa bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu cellulitu. Powszechnie znany cellulit, a w zasadzie lipodystrofia tkanki tłuszczowej, polega na nieprawidłowym jej rozmieszczeniu.

W rezultacie tej nieprawidłowej dystrybucji tkanki tłuszczowej powstaje znany wszystkim obraz „skórki pomarańczowej”, czyli pofałdowanej, nierównomiernej powierzchni skóry. Występuje najczęściej na pośladkach i udach, ale w przypadkach zaawansowanych, może być obserwowany także w obrębie ramion i podudzi.

Przyczyny występowania tego zaburzenia są liczne i bardzo różnorodne. Jako przykład można podać chociażby zaburzenia krążenia krwi, zarówno miejscowe jak i ogólne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nagromadzenie toksyn, złe utlenowanie tkanek, i wiele innych.

Istnieje wiele sposobów zwalczania tej przykrej i nieestetycznej dolegliwości. Oczywiście kluczowym jest działanie przyczynowe polegające na leczeniu schorzeń, które mogą potencjalnie prowadzić do jego wystąpienia.

Jednakże nie bez znaczenia pozostaje także leczenie objawowe, mające na celu miejscowe zwalczanie cellulitu. Część z tych zabiegów zostało omówionych poniżej.

Kolejnym wskazaniem do zastosowania liposukcji strzykawkowej może być usuwanie tak zwanych chomików. Chomiki są defektem w obrębie skóry policzków, powstałe wskutek przemieszczenia się tkanek poniżej, co powoduje utratę owalu twarzy.

Dzieje się tak w rezultacie utraty tkanki tłuszczowej, co jest charakterystyczne dla przebiegu procesów starzenia się skóry. Efektem tego jest zmęczony i mniej estetyczny wygląd twarzy.

U kogo nie jest wskazany?

Pomimo swoich niewątpliwych zalet, liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem wiążącym się z naruszeniem ciągłości powłok oraz ingerencją instrumentalną w ciało człowieka. W związku z powyższym, pomimo generalnego wysokiego bezpieczeństwa tej procedury, istnieje grupa ludzi, u których zabieg jest przeciwwskazany.

Należą do nich pacjenci z aktywną chorobą nowotworową, zaburzeniami krzepliwości krwi, leczeni przeciwzakrzepowo, z chorobami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą, żylakami oraz aktywnymi zmianami zapalnymi w obrębie skóry.

Liposukcja strzykawkowa efekty

Efekty po liposukcji strzykawkowej są widoczne natychmiast, natomiast najlepsze są po upływie 6-8 tygodni od zabiegu, kiedy ustąpi obrzęk.

Liposukcję strzykawkową wykonujemy zestawem do liposukcji podbródka, który zawiera specjalne kaniule do liposukcji strzykawkowej.

Liposukcja strzykawkowa opinie:

Pacjenci bardzo podkreślają krótki okres rekonwalescencji i bardzo dobre rezultaty

Liposukcja strzykawkowa szkolenie dla lekarzy – zapraszamy

Dla lekarzy zainteresowanych tematem liposukcja szkolenie – zapraszamy do kontaktu.

Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do zabiegu, najważniejszym jest kaniula do liposukcji strzykawkowej.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem z wykorzystaniem tego zestawu to nieinwazyjne odsysanie tłuszczu z podbródka.

Liposukcja strzykawkowa opinie – lekarze po szkoleniu bardzo doceniają efekty zabiegu u swoich pacjentek