693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Jak się pozbyć podwójnego podbródka

Jak się pozbyć podwójnego podbródka

Jak się pozbyć podwójnego podbródka

Coraz częściej lekarze medycyny estetycznej sięgają po liposukcję strzykawkową w celu redukcji podwójnego podbródka. Jest to metoda mało inwazyjna i przynosząca pożądane efekty w postaci odsysania tłuszczu.

Podwójny podbródek – definicja problemu

Podwójny podbródek to częsty problem estetyczny, który dotyka zarówno osoby z otyłością, jak i pacjentów o szczupłej i zdrowej sylwetce. Jest to schorzenie cechujące się  nadmiarem tkanki tłuszczowej, które zlokalizowane jest w górnej części szyi. Podwójny podbródek przypomina fałd, pozbawiając twarz pacjenta konturu i przyczyniając się do spadku jego samooceny. Podwójny podbródek sprawia, że twarz wydaje się pełniejsza, a jedną z metod jego usunięcia jest odsysanie tłuszczu.

Podwójny podbródek – przyczyny

Na ten problem estetyczny wpływ ma wiele czynników – zewnętrznych i wewnętrznych. Przyczyną podwójnego podbródka jest wadliwa postawa tj. częste opuszczanie głowy prowadzące do utraty sprężystości mięśni szyi i podbródka, co sprzyja rozrastaniu się tkanki tłuszczowej. Inne podwójny podbródek przyczyny to też nieprawidłowa pozycja podczas snu. Piśmiennictwo naukowe typuje także takie przyczyny jak: choroby tarczycy, uwarunkowania genetyczne czy nadmiar tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Przyczyną podwójnego podbródka może być nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (korzystanie z solarium lub opalanie się na słońcu).

Jakie są metody usuwania podwójnego podbródka?

Renomowane kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu posiadają spektrum zabiegów, które stanowią skuteczną metodę usuwania podwójnego podbródka. Jest to lipoliza, HIFU zabieg czy różne rodzaje liposukcji. Istnieje wiele rodzajów liposukcji (liposukcja laserowa, liposukcja NIL), a wspólnym mianownikiem zabiegów jest odsysanie tłuszczu w miejscach, w których występuje jego nadmiar. Usuwania podwójnego podbródka najlepiej wykonać z pomocą liposukcji strzykawkowej, ponieważ ta metoda idealnie się sprawdza w odsysaniu tłuszczu Poznań trudno dostępnych miejsc.

 Liposukcja strzykawkowa podbródka – szczegóły zabiegu

Zabieg odsysania tłuszczu czy usuwania podwójnego podbródka powinien być wykonywany w renomowanej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu, aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo. Procedura rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, zlecenia niezbędnych badań i zakwalifikowania pacjenta do zabiegu (po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań). Liposukcja podbródka wykonywana jest przez chirurga, który na początku tworzy rysunek, na którym zaznacza obszar zabiegowy.

Kolejnym etapem jest wykonanie precyzyjnych nacięć na skórze i wprowadzenie pod nią specjalnych kaniuli ze środkiem znieczulającym. Po podaniu roztworu znieczulającego, dochodzi do obkurczenia naczyń krwionośnych. Pacjent nie odczuwa bólu i może cieszyć się komfortem zabiegu, który jest mniej inwazyjny od liposukcji tradycyjnej.

Następnie lekarz odsysa tłuszcz z podbródka za pomocą kaniuli, wykorzystując do tego podciśnienie ze specjalnie przygotowanej strzykawki. Dzięki wykorzystaniu zestawu z kaniulą i strzykawkami z podciśnieniem, lekarz może kontrolować siłę ssania. Liposukcja strzykawkowa jest mało inwazyjna i skuteczna.

Jakie są liposukcja strzykawkowa efekty? Pacjent od razu po zabiegu może zaobserwować wyraźne odtłuszczenie podbródka. Na pełne liposukcja strzykawkowa efekty należy poczekać od 1 do 3 miesięcy. Warto dodać, że pacjent po zabiegu powinien uprawiać sport i dbać o linię, stosując zdrową dietę, aby utrzymać efektliposukcji.

Zapraszamy lekarzy na szkolenie z liposukcji strzykawkowej.

Piśmiennictwo:

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017., s.75-77

  1. Alam, H. B. Gladstone, R. C. Tung, Dermatologia kosmetyczna red. wyd. pol. A. Ignaciuk, wyd. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2011.