693 082 872

biuro@fatforbeauty.pl

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami – bardzo skutecznym zabiegiem jest przeszczep tłuszczu pod oczy

Oczy są nie tylko zwierciadłem duszy, ale i ważną wizytówką każdego z nas. Cienie pod oczami wyglądają nieestetycznie i mogą powodować spadek samooceny pacjenta. Z artykułu dowiemy się, dlaczego przeszczep tłuszczu pod oczy jest jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tym problemem.

Cienie pod oczami – przyczyny

Cienie pod oczami cechują się ciemniejszym zabarwieniem skóry i tym, że skóra w tym obszarze diametralnie różni się kolorem od tkanki sąsiadującej. Przyczyny tej dolegliwości mogą być rozmaite. Pierwszym z nich jest cienka skóra pod oczami, przez którą prześwitują naczynia krwionośne.

Jakie są inne przyczyny cieni pod oczami? Drugą przyczyną jest zanikanie wraz z wiekiem poduszeczki tłuszczowej występującej pomiędzy skórą a kością oczodołu.

Wówczas tkanka zapada się, tworząc efekt cienia pod okiem. Inną przyczyną są przebarwienia, które powstają na skutek promieniowania słonecznego czy też na w wyniku określonych chorób i zabiegów.

Do jeszcze innych przyczyn zaliczamy efekt Tyndalla, który pojawia się po nieprawidłowo podanym kwasie hialuronowym, kiedy to kwas prześwituje pod skórą i rozprasza światło sprawiając, że skóra nabiera błękitno-szarego koloru. Na szczęście usuwanie cieni pod oczami Poznań jest możliwe w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej

Przeszczep tłuszczu pod oczy na cienie

Istnieją różne zabiegi na cienie pod oczami, jednak przeszczep tłuszczu pod oczy jest jednym z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na tę przypadłość. Lipotransfer (przeszczep tłuszczu) to skuteczna metoda usuwania cieni pod oczami.

Zabieg lipotransferu pod oczy w gabinecie medycyny estetycznej polega na pobraniu tłuszczu ( liposukcja ) z okolic uda lub fałdu brzusznego, poddaniu go odpowiedniej obróbce i wstrzyknięciu w obszar cieni pod oczami.

Inne zabiegi na cienie pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego mogą wywołać reakcję alergiczną, a własny tłuszczy jest biozgodny, dlatego takie ryzyko jest minimalne. Własny tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, które mają właściwości regeneracyjne.

Do korzyści lipotransferu pod oczy zaliczamy bezpieczeństwo zabiegu, brak podrażnień i bezbolesność procedury, która jest możliwa dzięki znieczuleniu miejscowemu. Zabieg przeszczepu tłuszczu pod oczy trwa około 30 – 45 minut i wiąże się z krótką rekonwalescencją.

Jak wygląda zabieg usuwania cieni pod oczami własnym tłuszczem?

Każdy zabieg w klinice medycyny estetycznej rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań do usuwania cieni pod oczami , pacjent jest poddawany procedurze składającej się z 3 etapów. Pierwszym etapem przeszczepu tłuszczu pod oczy jest pobranie tkanki tłuszczowej z uda lub fałdu brzusznego z pomocą cienkiej kaniuli.

Tak pobrany tłuszcz zostaje poddany oczyszczeniu, w czasie oczyszczani tłuszcz oddziela się od martwych komórek, erytrocytów i nadmiaru płynu. Podczas lipotransferu cząsteczki tłuszczu rozbijane są na małe fragmenty. Po zakończeniu oczyszczania gotowy preparat lekarz wstrzykuje za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w okolice oczu.

Usuwanie cieni pod oczami Poznań musi być wykonywane przez doświadczonego lekarza, który powinien wykazać się precyzją iniekcji i niezbędną wiedzą w tym zakresie.

Lekarz podczas usuwania cieni pod oczami własnym tłuszczem dokonuje iniekcji w delikatną skórę, a po zakończeniu rozmasowuje ją, by zredukować ryzyko pojawienia się nierówności. Warto dodać, że lipofilling cieni pod oczami nie pozostawia blizn.

Własny tłuszcz pod oczy – efekty

Po zabiegu usuwania cieni pod oczami własnym tłuszczem w gabinecie medycyny estetycznej pojawia się obrzęk pod oczami, który samoistnie ustępuje. Efektem zabiegu jest wyraźne rozświetlenie i odżywienie skóry pod oczami oraz zapewnienie jej jędrności.

Jakie są inne efekty przeszczepu tłuszczu pod oczy ? Komórki macierzyste zawarte w tłuszczu wykazują właściwości regeneracyjne, dlatego zabieg prowadzi do zastąpienia starej skóry nową.

Po wykonaniu przeszczepu tłuszczu pod oczy zwiększa się też napięcie skóry, poprawiając wygląd twarzy i samopoczucie pacjenta. Lipotransfer prowadzi do nadania skórze pod oczami naturalnego kolorytu. Pacjent wygląda na wypoczętego.

Usuwanie worków pod oczami Poznań jest często efektem działania komórek macierzystych z nano fat.

Zabieg usuwania cieni pod oczami zapewnia bezpieczną i bezbolesną procedurę, która gwarantuje pacjentowi komfort. Zabieg jest krótki i nieinwazyjny, a efekt usuwania cieni pod oczami utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Żeby bezpiecznie i skutecznie wykonać zabieg lifilllingu pod oczy w przypadku cieni pod oczami warto odbyć szklenie z przeszczepu tłuszczu.